PUSTAK BETONOWY SZALUNKOWY CJ BLOK PBS-24

9,23  z VAT

PUSTAK BETONOWY SZALUNKOWY PBS-24
Zastępuje tradycyjne szalunki drewniane i metalowe

Produkt dostępny na zamówienie

Opis

Pustak szalunkowy PBS-24

występuje jako podstawowy oraz uzupełniający. Jego wymiary są powtórzeniem wymiarów pustaka podstawowego (50x24x24 cm). Pustak uzupełniający posiada dodatkową podwójną przegrodę, którą można przeciąć w miejscu nacięcia, wskutek czego uzyskujemy dwa elementy służące do zakończenia narożników. Pustak taki idealnie wpasowuje się w wymiary fundamentu. Umożliwia uzyskanie różnych długości ścian budowlanych. Pustak uzupełniający jest dostępny w stałej ilości na palecie i nie występuje osobno w sprzedaży.

Pustak betonowy szalunkowy CJ Blok charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i pozwala na szybkie zbudowanie elementów nośnych

tj. ścian fundamentowych, piwnicznych lub konstrukcyjnych budynków mieszkalnych, przemysłowych, użyteczności publicznej, jak i ścian szybów windowych, murów oporowych, słupów oraz ogrodzeń.

Może zastąpić tradycyjne szalunki drewniane i metalowe.

Oznacza to, że mur budowany jest bez użycia zaprawy, a następnie zalewany betonem. Umożliwia to wznoszenie ścian bez konieczności ich deskowania, co znacznie redukuje czas pracy i obniża koszty. W ścianach wznoszonych z PBS-24 można w łatwy sposób zastosować zbrojenie poziome, które uzależnione jest od przenoszonych obciążeń. Dzięki gładkiej i równej powierzchni pustaka nie jest konieczne dodatkowe tynkowanie ścian. Pustak szalunkowy zapewnia mrozoodporność i niską absorpcję wody. Ponadto jest on znacznie lżejszy od bloczków betonowych, co ma ogromne znaczenie dla wykonawców. Dzięki specjalnie wyprofilowanym zamkom w ścianach pionowych pustaka uzyskuje się wstępne usztywnienie konstrukcji, co umożliwia układanie pustaków bez spoiny (na sucho).

Informacje dodatkowe

Waga 23,4 kg
Wymiary 50 × 24 × 24 cm
Wytrzymałość na ściskanie

5 MPa

Ilość na palecie

50 szt. (45 szt. podstawowy + 5 szt. uzupełniający)

Waga palety brutto [kg]

1190

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.